Доставка обігрівачів

по всій Україні

Порівняння сучасних твердопаливних котлів зі старими печами та камінами.

Четвер, 18 жовтня 2018 13:40
Порівняння сучасних твердопаливних котлів зі старими печами та камінами.

Наскільки далекою є історія котлів на дровах, коли лише цим способом опалювали будинки, коли невелика груба в будинку була розкішшю, та й загалом можна занурюватися ще далі. Але сьогодні опалення на дровах настільки розвинулося, що в процесі опалення людина може абсолютно не брати участь і не контролювати її. Печі, булер'яни у процесі розвитку ставали твердопаливними котлами, які сьогодні масово встановлюються у приватних будинках, дачах. Навіть великі комплекси можуть опалюватися твердопаливним котлом великої потужності. Порівняння печей і твердопаливних котлів буде необ'єктивним, якщо порівнювати їх «віч-на-віч», тому в цій статті зачіпатиметься історія розвитку цих котлів, і відповімо на питання, а до чого ж привели нас технології?

Історія розвитку котлів до сучасних твердопаливних


Відомий факт, що перші системи опалення були придумані ще у Старому Римі, коли у підлозі проходили канали з гарячими газами, отриманими внаслідок перегорання палива. Пізніше масово почали з'являтися грубі, грубки та особливо каміни. У 18 ст. у Франції почали використовувати печі з подвійними чи навіть потрійними димарями (які теж давали тепло), що працювали на вугіллі. Природно, що перші котли були побудовані з колосально низьким ККД, але пізніше приблизно до середини-кінця 18 ст. почалося масове виробництво печей із металу. Металеві печі встановлювалися масово в кожному будинку, і вони підвищували безпеку опалення, адже вогнестійкість з'явилася лише з цього моменту.
Далі почали конструювати печі для центрального опалення і перші вдалі спроби були аж у середині 18 ст. Унікальна конструкція опалення на основі пари могла опалювати невелику будівлю, при цьому палива поглинала не так багато.
Водяні та парові системи опалення з часом тільки покращувалися, і нові технології застосовувалися за кожної нової серії виробництва. Наука не стояла дома і швидко набирала обертів, допомагаючи промислової промисловості розвиватися. Так, вже до 1898 почали випускати чавунні печі. Вони мали кращі здібності витримувати температурні перепади, і просто розігрівалися, зберігаючи тепло в собі.
Лише після війни почали наголошувати на комфорті та економічності використання котлів. Ось тут і починається епоха розвитку казанів на дровах, наближених до сучасного варіанту.
І лише 2000 року вчений, винахідник Едмунтас Штропайтіс запатентував казан тривалого горіння на дровах. Унікальний для того часу принцип роботи котла був побудований на подачі повітря через отвір, тому паливо повільно згоряє, залишаючи після себе максимальну користь. 2002 року в Литві почали виробляти дані котли та встановлювати в будинки мешканців.
Далі такі котли потрапляли на територію України, Росії, де вже свої винахідники почали змінювати принцип роботи, додавати ті чи інші компоненти, загалом покращувати твердопаливні котли для наступних цілей:

  • Підвищення ККД;
  • Полегшення експлуатації казана;
  • Зниження витрат палива;
  • підвищення терміну служби котла;
  • Підвищення безпеки казана;


Порівняння твердопаливного котла з печами та грубами у старих будинках


І до цього дня є багато будинків з опаленням, зробленим шляхом впровадження груб у стіни. І такі опалювальні системи успішно діють навіть сьогодні. Люди не відмовляються від них, адже сьогодні переробити систему опалення дуже дорого. А чи варто переплачувати, це основне питання порівняно. Так як кожному і так зрозуміло, що сучасні котли краще, ефективніше, економічніші і ще список інших переваг.
Так, це дійсно факт, що сьогодні змінити тип опалення дорого і складно. Але якщо Ви плануєте проживати в будинку ще 10,20 або більше, то саме час змусить міняти старі печі на твердопаливні котли. Економічність такого котла з часом відіб'є всі витрати на заміну, і це давно відомий факт.
Старі котли, каміни, булерьяни – годяться лише як додаткове опалення, і не перевершать сучасні котли тривалого горіння. Коли настають перші холоди, погода дощова, а в будинку хочеться тепла та затишку, але прогрівати весь будинок немає сенсу, тоді й стануть у нагоді такі конструкції.
Старі каміни мають багато своїх переваг:

  • Вони можуть прогріти кімнату, приміщення;
  • створюють унікальну атмосферу;
  • Легко розгораються та зручні в експлуатації;
  • Оформити у сучасному стилі досить просто.


Як бачите, старі натуральні каміни також корисні. І хочемо відзначити, що вбудовані в стіни печі, каміни, грубі дуже важко демонтувати. Надалі залишиться дивне планування будинку, можливо, будуть ніші, або виїмки в стінах, які не завжди естетично вливаються в концепцію інтер'єру. А наявність таких конструкцій підтверджує історичність будинку та його вік, що цінується на сучасному ринку.
Основна відмінність між сучасними котлами тривалого горіння та старими печами – це зручність в експлуатації, економічність та ефективність. Сучасні системи опалення можуть бути підключені лише до котлів тривалого горіння, газових або електричних. Старі печі ніяк не зможуть контролювати температуру, бути безпечними та економити витрати палива. І звичайно, ми не говоримо про впровадження теплоакумулятора, агрегату автоподачі та іншої автоматики.

Сучасні види твердопаливних котлів


Історія котлів тривалого горіння почалася в 2000 році, і за цей період одного типу котлів розрісся в цілу індустрію, яка динамічно розвивається. А тому за такий короткий період почали з'являтися й інші види твердопаливних котлів:

  • Піролізні;
  • Пелетні;
  • тривалого горіння;
  • Казани на змішаному паливі;


Підсумки


Взявши до уваги історію розвитку твердопаливних котлів, можна дійти висновку, що вони еволюціонували зі звичайних печей за рахунок прагнення суспільства до підвищення комфортності. На основі цього факту, можна зробити припущення, чого очікувати від майбутнього, адже і до сьогодні твердопаливні котли помітно покращуються виробниками. Порівнювати сучасне, високотехнологічне, зі старими надійними технологіями нераціонально, але воно допомагає зважитися на заміну старих печей та камінів на нові котли.
Якщо Вас зацікавили твердопаливні котли тривалого горіння, можете переглянути їх у нашому каталозі. Вони допоможуть Вам заощаджувати до 50-60% на опаленні та при цьому не бути складними в обслуговуванні. Установка сучасного твердопаливного котла – це крок до покращення життя, яке точно дасть позитивний результат у майбутньому.

Написати відгук

Авторизируйтесь через Facebook

Будь ласка, напишіть свою думку щодо прочитаного. Кожен коментар дуже важливий для нас! Дякую!

Скільки ви сплачуєте за опалення зараз?

Залишити заявку

Будь ласка, вкажіть номер телефону та Ваш персональний менеджер зв'яжется з Вами протягом кількох хвилин.

+

Безкоштовний розрахунок опалення

Всього в декілька кліків

За допомогою калькулятора опалення Ви зможете грамотно та точно розрахувати вартість системи опалення

Розрахувати вартість